Main Menu

Chiropraktyka

Jest najstarszą, najskuteczniejszą, a jednocześnie najnowocześniejszą naukowo opracowaną metodą manualnego ustawiania układu kostnego, leczącą schorzenia nie tylko w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego. Polega ona również na antropometrycznej ocenie postawy ciała oraz leczeniu niektórych chorób ogólnoustrojowych takich jak: astma, migrena oraz zaburzenia trawienne.

Bardzo często dzięki tej terapii można uniknąć zabiegu operacyjnego kręgosłupa. Dodatkowo pomaga ona w przywracaniu prawidłowego przepływu energii w ciele.

Słowo chiropraktyka jest nazwą zawodu medycznego. Geneza słowa chiropraktyk wywodzi się z języka greckiego, w którym chiro znaczy ręka, practos znaczy czynić.

chiropraktyka1 vegamedicaChiropraktyka jest metodą leczenia za pomocą rąk. System ten opracował David Daniel Palmer (1845-1913). Jest to naukowo opracowana metoda nastawiania kręgów i działania na układ kostny oraz stawy, nazywana potocznie kręgarstwem.

Chiropraktyka jest wielką sztuką wymagającą intuicji, nadzwyczajnej wrażliwości i czułości palców, której podstawy tworzy rozległa wiedza teoretyczna połączona z opanowaniem technik wykonywania zabiegu.

Należy pamiętać, że bóle kręgosłupa to choroba cywilizacyjna i jest prawdziwą plagą społeczną, dotykającą ponad 70 % dorosłych mieszkańców Polski. Bóle kręgosłupa są dolegliwością chroniczną, a dobre samopoczucie pacjenci zawdzięczać mogą jedynie sprawnie i bezpiecznie wykonanym zabiegom chiropraktyka.

Terapię manualną w VEGA MEDICA prowadzi rehabilitant-chiropraktyk Tomasz Pizoń oraz mgr rehabilitacji Krzysztof Marciniak.

Chiropraktyk Tomasz Pizoń (specjalizacja - choroby kręgosłupa) jest absolwentem Wydziału Rehabilitacji AWF, otrzymał stypendium na Akademii Chiropraktycznej w Chicago w USA.

Osiągnięcia:

  • W prowadzonym w 1994 roku w Chicago w rankingu do którego przystąpiło 2,5 tys. uczestników uzyskał tytuł "Masażysta Terapeuta Roku"
  • 1994 r. uzyskał tytuł Proffesional Massage Therapist
  • 1994r. uzyskał tytuł z wyróżnieniem "personal trener" w klubie BELISS (wellness-SPA)
  • 1995 r. uzyskał wyróżnienie firmy Bodywork Massage Proffesional za masaż sportowy

 

Powrócił do Polski i kontynuuje praktykę w zakresie:

  • Chiropraktyki (manualne ustawienie układu kostnego)
  • Rehabilitacji (fizykoterapia, kinezyterapia)
  • Masaży (leczniczy, klasyczny, poszczególnych fragmentów ciała, sportowy, kosmetyczny)

Tomasza Pizonia charakteryzuje szeroka wiedza medyczna, psychologiczna, humanistyczna, zrównoważone reakcje emocjonalne oraz zdolności do łatwego nawiązywania kontaktu z dziećmi i dorosłymi.

Prezentuje on odpowiedzialną postawę zawodową i życiową oraz umiejętności radzenia sobie z problemami i wyzwaniami XXI wieku.

Telefony kontaktowetel. (0−22) 632−15−14,
tel. (0−22) 632−16−14
Napisz do nasvegamedica@vegamedica.pl

ul. Szymczaka 5
wejście z rogu
ul. Kasprzaka i Bema