Main Menu

Top 10 pokarmów pomagających w walce z rakiem

 

1. Kurkumina: jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym, eksperci prowadzący nad nią badania uzyskali znakomite wyniki odnoszące się do raka pęcherza moczowego i przewodu pokarmowego. Nie mając pewności jak to dokładnie działa, naukowcy twierdzą, że przyprawa ta zakłóca drogi sygnałowe komórek, co powoduje niemożność wzrostu i rozprzestrzeniania się dla nowotworu. Jest to składnik najbardziej rozpowszechniony w curry, jako ten dający jasnożółty kolor.

2. Fasola: Zawartość włókien fasoli sprzyja lepszemu wchłanianiu witamin i minerałów, łagodnemu procesowi trawienia i regularnemu wypłukiwaniu toksyn z organizmu. Najlepsze są odmiany suszone i można je dodawać do różnorodnych przepisów.

top ten cancer vegamedica3. Pomidory: Likopen jest przeciwutleniaczem, dzięki któremu pomidory są naszym silnym sprzymierzeńcem w walce z rakiem. Co ciekawe jego stężenie jest wyższe w puszkach z pomidorami niż u świeżych okazów, dzięki temu są one dostępne przez cały rok. Do tej pory, w badaniach, wykazano ich najwyższą skuteczność w leczeniu raka prostaty.

4. Kwas foliowy: Inaczej znany jako jedna z witamin kompleksu grupy B, kwas foliowy utrudnia komórkom nowotworowym się zakotwiczyć. Produkty pełnoziarniste, orzechy ziemne, szparagi, fasola lub groch suszony, szpinak i sok pomarańczowy są najlepszym źródłem tej kluczowej witaminy. Wielu producentów makaronów i chleba wzmocnia swoje produkty o kwas foliowy. Badania dotyczące kwasu foliowego i raka jelita grubego pokazały fantastyczne rezultaty jego działania.

5. Czosnek: Ten silny produkt został przetestowany u pacjentów z nowotworami przewodu pokarmowego, osoby prowadzące badania nie są pewne czy zapobiega on tworzeniu się komórek nowotworowych czy hamuje ich rozrastanie się. Tak czy inaczej, ząbek dziennie może być o wiele bardziej przydatny niż całe jabłko.

6. Herbaty zielone i czarne: Ciepłe w zimie, w lecie mrożone - herbaty wykazały niesamowitą zdolność do walki z rakiem. Kempferol  jest szczególnie obiecującym przeciwutleniaczem w odniesieniu do raka piersi. Do tego brak gotowych produktów w puszkach lub butelkach... trzeba ją sobie samemu zaparzyć!

7. Witamina D: Witamina ta pomaga organizmowi przyswajać wapno, hamuje wzrost komórek nowotworowych, może też poprawić wskaźniki przeżycia. Występuje jajach, krewetkach, łososiu, jendak najlepszym źródłem witaminy D jest ekspozycja na słońce. Pozwól słońcu świecić, rano lub późnym popołudniem, na połowę ciała przez przynajmniej 10 minut dziennie, aby organizm dostał wszystko, czego potrzebuje. Jest to kojąca (nie-żywieniowa) metoda wspomagania leczenia.

8. Jagody: Jeśli chodzi o przeciwutleniacze, jagody są jednym z najlepszych w walce z utlenianiem prowadzącym do mutacji DNA i raka. Pyszne i bogate odżywczo (jagody, maliny lub jeżyny) zawsze są dobre jako dodatek do codziennego menu.

9. Zielone warzywa liściaste i warzywa kapustne: przeżuwając kapustę, rzepę, botwinę, i brokuły uwalniamy przeciwutleniacz o nazwie sulforafan, który jest skuteczny w walce i zapobieganiu raka jelita grubego i prostaty. Im bardziej surowe możemy je zjeść, tym lepszy efekt uzyskamy.

10. Imbir: Ten starożytny korzeń wywołuje proces zwany apoptozą - komórki nowotworowe popełniają samobójstwo i zostawiają resztę zdrowych komórek wokół siebie nietknięte. Innymi słowy, komórki nowotworowe zamiast zdrowych komórek zjadają siebie. Choć dopiero planowane są badania kliniczne, skuteczność imbiru w walce z komórkami raka jajnika u zwierząt laboratoryjnych, wprawia naukowców w ekscytację. Można dodawać go do zup i sosów. Przynoszący ukojenie także jako dodatek do herbat i bulionów w czasie intensywnego leczenia raka.

 

Ograniczenie cukru rafinowanego, tłuszczów nasyconych i czerwonego mięsa w diecie jest również doskonałym sposobem aby zwiększyć odporność organizmu, zmniejszyć jego toksyczność i dostarczyć swojemu organizmowi wydajne paliwo potrzebne do utrzymania dobrej kondycji w walce z rakiem.

Choć nie ma jedzenia które samo w sobie mogłoby "zapobiec" lub "wyleczyć" raka, posiadanie planu żywieniowego, obejmującego spożywanie produktów, takich jak te wymienione powyżej, jest niedrogą i smaczną metodą zapobiegania (i walką z) nowotworom, na której będzie korzystać cały organizm.

Telefony kontaktowetel. (0−22) 632−15−14,
tel. (0−22) 632−16−14
Napisz do nasvegamedica@vegamedica.pl

ul. Szymczaka 5
wejście z rogu
ul. Kasprzaka i Bema