Main Menu

Dietetyka

O zdrowym odżywianiu i zdrowym stylu życia możemy usłyszeć i przeczytać praktycznie wszędzie. Wiemy dużo, ale czy czujemy się dobrze?

Dlaczego czasem, mimo wielu zmian, które udało się nam wprowadzić, nadal odczuwamy te same lub inne kłopoty zdrowotne, dokuczliwy brak energii, trudności w koncentracji uwagi?

Właściwe odżywianie jest jednym z podstawowych filarów zdrowia, dlatego chcemy Państwu umożliwić konsultacje dietetyczne, ukierunkowane na poszukiwanie właściwej miary w doborze składników odżywczych, suplementów i takiej modyfikacji stylu życia, aby zdrowie Państwa opierało się na solidnych fundamentach.

Wizyta dietetyczna obejmuje szczegółowy wywiad zdrowotny i żywieniowy, analizę stylu życia, analizę wyników badań laboratoryjnych, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, wzrostu, masy ciała, ogólnego stanu czynnościowego organizmu z wykorzystaniem urządzenia Diacom, omówienie i wspólne ustalenie strategii zmian. Opracowanie w formie pisemnej szczegółowych zaleceń dotyczących stylu życia, żywienia i suplementacji.

Zainteresowane osoby mogą otrzymać opracowany indywidualny, zbilansowany 7- dniowy jadłospis połączony z miesięczną opieką. Opieka taka obejmuje 4 konsultacje telefoniczne/on-line do 30 min każda, w ciągu 4 tygodni następujących po przesłaniu jadłospisu. W miarę potrzeby modyfikowane są elementy składowe jadłospisu. W celu jak najefektywniejszego przebiegu pierwszego spotkania zalecane jest przygotowanie przed wizytą 3-dniowego dzienniczka żywieniowego (2 dni w tygodniu i 1 dzień weekendowy – sobota lub niedziela) z rozpisaniem wszystkich posiłków (ilości poszczególnych składników) i ich godzin. Należy uwzględnić również przekąski (np. garść migdałów lub owoc) i wszystkie płyny (rodzaje i objętości) oraz zażywane leki i suplementację. Dzienniczek prosimy przesłać na 5 dni przed terminem wizyty (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Przykładowy 1-dniowy dzienniczek do ściągnięcia poniżej.

Na wizytę prosimy zabrać aktualne wyniki badań laboratoryjnych, diagnostycznych.

Telefony kontaktowetel. (0−22) 632−15−14,
tel. (0−22) 632−16−14
Napisz do nasvegamedica@vegamedica.pl

ul. Szymczaka 5
wejście z rogu
ul. Kasprzaka i Bema